Z życia przedszkola

Dnia 05 listopada 2020 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obchodziliśmy "Dzień Postaci z Bajek". Z tej okazji w każdej grupie przedszkolnej odbywały się specjalne zajęcia. W grupie "Rybki" dzieci kolorowały maski, które przedstawiały różne postacie ze znanych bajek m. in. "Kot w butach", "Kopciuszek", "Czerwony Kapturek". Brały udział w wielu tematycznych zabawach ruchowych i dydaktycznych. Słuchały fragmentów bajek. Dużą radość sprawiła dzieciom zabawa w dopasowywanie rekwizytów z odpowiednimi postaciami z bajek.

W grupie "Delfinki", w tym dniu, sala została opanowana przez księżniczki i piratów. Księżniczki m. in. ozdabiały swoje korony według własnych pomysłów. Dzieci opowiadały o swojej ulubionej bajce i jej głównych bohaterach. Wykazały się bardzo dobrą znajomością bajek. Chętnie brały udział w rozwiązywaniu zagadek i zabawach ruchowych. Kolorowały obrazki wybranych, bajkowych postaci. Słuchały baśni pt' Kopciuszek".

Dzieci z grupy "O" rozmawiały i wypowiadały się na temat swoich ulubionych bajek oraz postaci z bajek. Omawiały wybraną przez siebie bajkę. Rozwiązywały zagdki bajkowe. Łączyły postać bajkową z jej atrybutem. Określały, które postacie są pozytwywne, a które negatywne. Podczas zabaw muzycznych tańczyły, śpiewały, doskonale bawiły się. Nie zabrakło zajęć plastycznych. Dzieci kolorowały wybrane przez siebie postacie bajkowe.

To był bajkowy i naprawdę radosny dzień w naszym pzredszkolu!