Z życia przedszkola

Dnia 20 listopada 2020 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Jest to święto obchodzone nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Z tej okazji, w każdej grupie przedszkolnej, zostały przeprowadzone zajęcia na temat praw i obowiązków dzieci. Przedszkolaki wypowiadały się jakie mają prawa i obowiązki w domu i w jaki sposób pomagają rodzicom.

Oglądały obrazki przedstawiajace dzieci z różnych stron świata. Uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, tańczyły, śpiewały oraz słuchały sentencji Janusza Korczaka o prawach dzieci.

W grupie RYBKI dzieci rozpoczęły zjęcia hasłem "Dzieci mają swoje prawa, niech każdy się dowie, bo dziecko to też człowiek". Omawiały również wygląd i emocje różnych osób. W grupie DELFINKI dzieci dowiedziały się o międzynarodowej organizacji UNICEF , która działa na rzecz dzieci i dba o przestrzeganie ich praw. W grupie ZERÓWKA dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne. Rysowały według własnych pomysłów na temat "Moje prawa".