Z życia przedszkola

Dnia 27 listopada 2020 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek", w każdej grupie przedszkolnej, odbyły się zabawy z wróżbami andrzejkowymi. Dzieci miały okazję zapoznać się z tradycją ludową związaną z obchodamii Wigilii Św. Andrzeja, która przypada na 29 listopada.Przedszkolaki poznały różne wróżby andrzejkowe m. in. wróżbę "Moneta w studni". Miska przedszkolna pełniła rolę studni. Moneta, która wpadła do wody spełniała życzenie danej osoby. Poznawały imię sympatii, męża lub żony w zabawie "Serce" Nakłuwały serduszka szpileczkami. Na serduszkach były wypisane imiona żeńskie i męskie.

Dzieci układały również "Buciki" żeby sprawdzić kto pierwszy zostanie żoną lub mężem. Przwidywały "Jakie będzie życie w przyszłości" i odczytywały przesłania "Kwiat prawdę Ci powie".  Wróżyły słowami "Hokus-pokus, czary mary, niech się spełnią nasze czary" oraz różdżkami zamieniając się w rozmaite zwierzaczki (kotki, myszki, kangurki).

W tym dniu wróżby przeplatały się z zabawami muzyczno-ruchowymi. Były m. in. "Muzyczna rozgrzewka", "Tańce połamańce", "Jawor", "Lambado", "Jedzie pociąg".

Nie zabrakło tematycznych prac plastycznych i technicznych, w których tematem przewodnim był klucz andrzejkowy.To był dzień pełen wrażeń i przygód, dzięki którym można przeżywać radość i cieszyć się wspólnymi zabawami z innymi dziećmi.