Z życia przedszkola

Dnia 25 listopada w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". W każdej grupie "misiowe" zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia historii powstania pluszowego misia. Następnie dzieci  opowiadały o bajkach, w których występują misie. Oglądały różne obrazki przedstawiające misie. Opisywały wygląd misi. Odgadywały zagadki z jakich bajek one pochodzą. Jak okazało się dzieci doskonale znają swoich misiowych przyjaciół.

 

W grupie RYBKI dzieci w ruchowej zabawie "Pociąg" szukały elementów puzzlowych. Po znalezieniu wszystkich ułożyły postać pięknego misia. Nazwały go Teddy i zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

W grupie DELFINKI duże zainteresowanie u dzieci wzbudziła zabawa "Misiowe rozpoznawanie emocji". Dzieci utożsamiały się z misiem i demonstrowały emocje, które widziały u danego misia. Z radością wszyskie dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobutce.

W grupie ZERÓWKA dzieci obejrzały film edukacyjny o prawdziwych misiach. Pięknie wykonały misiowe prace plastyczne używając różnych materiałów.