Z życia przedszkola

Dzieci z grupy "Zerówka i Wielorybki"  wzięły udziała w konkursie ekologicznym pt. "Świąteczne dEKOracje", organizowanym przez Urząd Miejski w Świdnicy, Wydział Gospodarowania Odpadami.

Przedszkolaki, wspólnie z wychowawcą wykonały choinkę z rolek po papierze toaletowym. Choinka była ozdobiona nakrętkami plastikowymi, które zastąpiły bombki choinkowe oraz plastikowymi gwiazdkami, wyciętymi z zużytych butelek po płynach. Dodatkowo zdobiły ją czerwone kokardki, wycięte z foliowej reklamówki. Wszystkie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w powierzonym zadaniu. Co spotkało się z nagrodą - wyróżnieniem dla całej grupy za wykonaną ozdobę świąteczną oraz drobnymi upominkami dla każdego dziecka uczestnika konkursu.

Bardzo dziękujemy za pracę i zaangażowanie w przedsięwzięcie wszystkim dzieciom oraz wychowawcy Pani Sylwii.

Dnia 05 listopada 2021 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek", we wszystkich grupach przedszkolnych, obchodzono "Dzień Postaci z Bajek". Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i doskonały czas, aby przypomnnieć je dzieciom. W tym dniu przedszkolaki przebierały się w różne postacie z bajek lub były ubrane w bluzeczki z motywami bajkowymi.

Dnia 26 października 2021 r. dzieci z grupy RYBKI wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Świdnicy.  Wycieczka rozpoczęła się od spaceru przez park, potem miasto aż do budynku, w którym mieści się Biblioteka.

Dnia 11.10.2021 r. dzieci z grupy "Delfinki", "Wielorybki" i "Zerówka" wzięły udział w akcji charytatywnej "Pola Nadziei dla Hospicjum w Świdnicy".

W ramach akcji, dzieci wraz z Paniami udały się na Plac Grunwaldzki w Świdnicy i tam na skwerze sadziły żonkile. Nasze przedszkolaki chętnie uczestniczyły w przedsięwzięciu, wspólnie z innymi świdnickimi przedszkolami i szkołami. Sadzonki żonkili dostarczył Urząd Miejski w Świdnicy. Mamy nadzieję, że nasze żonkile pięknie zakwitną na wiosnę!

Akcja ma na celu przypomnienie o ludziach cierpiących i potrzebujących pomocy w okresie choroby. Żonkile są symbolicznym aktem solidarności z chorymi oraz ich rodzinami.

 

Dnia 30.09.2021 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obchodziliśmy "Dzień Chłopaka". 

W każdej grupie przedszkolnej, z tej okazji, odbyły się specjalne zajęcia. Było dużo zabaw tanecznych, ruchowych oraz wiele zadań do wykonania dla chłopców. Po wspólnej zabawie wszystkie dziewczynki złożyły życzenia swoim kolegom. Wcześniej przygotowały dla chłopców specjalne upominki-niespodzianki, które wręczyły  w dniu ich święta. Na twarzach dzieci uśmiechy gościły cały dzień. Wspólne świętowanie zkończono słodkim poczęstunkiem.