Z życia przedszkola

Dnia 16 lutego 2021r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" wszystkie dzieci bawiły się na balu, w swoich salach.

 

W najstarszej grupie "Zerówka" odbył się "Zimowy Bal Karnawałowy" Sala została udekorowana w kolorach biało-niebieskich i wyglądała jak kraina lodu. Dzieci i panie również były ubrane na biało, błekitno, niebiesko. Bal rozpoczął się zabawami. Następnie panie przeprowadzały interesujące eksperymenty. Potem były wesołe tańce oraz malowanie masek karnawałowych. Na zakończenie balu przedszkolaki uczestniczyły w zimowej sesji zdjęciowej.

W grupie "Delfinki" odbył się "Warzywno-owocowy Bal Karnawałowy". W tym dniu przeprowadzono edukacyjne zajęcia o zdrowej żywności pod hasłem "Karnawał wrzyw i owoców". W ramach zajęć dzieci wraz z paniami przygotowały własnoręcznie krojoną sałatkę owowcową. Przedszkolaki degustowały warzywa (cytryna, pomidor, ogórek) i owoce (gruszka, jabłko, banan, mandarynka). Rozpoznawały je po smaku. Oczywiście nie zabrakło zabaw tanecznych i ruchowych. Dzieci bawiły się z ochotą i radością przy skocznych piosenkach.

W grupie "Rybki" odbył się bal karnawałowy pt. "Zwierzyniec" Dzieci przemieniły się na bal w różne zwierzęta żyjące w Polsce i na całym świecie. Sala została udekorowana lianami, liśćmi oraz makietą przedstawiającą dżunglę. Zabawa karnawałowa rozpoczęła się od prezentacji strojów. Następnie nadszedł czas na tańce w rytm skocznej muzyki. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach tematycznych. Na balu gościły zwierzątka: owieczki, liski, myszki, kotki, niedźwiedzie, zajączki, słoń, wilk, żyrafa, zebra, żabka, jeżyk, krokodyl, bocian. 

Nie zabrakło poczęstunku, jak to zwykle bywa na balach. Panowała radosna atmosfera, na buziach przedszkolaków widniały piękne uśmiechy. Zabawa była udana. Ach cóż to był za bal ...