Z życia przedszkola

Przedszkole Niepubliczne "Radosny Delfinek" wzięło udział w projekcie muzyczno-edukacyjnym pt. "Lekcje z Innej Bajki: - e-Mocje - powiedz co czujesz. Organizotorami projektu byli Urząd Miasta w Świdnicy i Fundacja "Z innej bajki".

 

Projekt miał na celu, poprzez zabawę, uczyć dzieci rozpoznawać, oswajać i wyrażać emocje za pomocą muzyki. Dzięki niemu dzieci poznały wartość i rolę uczuć w życiu. Dowiedziały się, że uczucia sa różnorodne: takie, które lubimy bardziej i takie, które lubimy mniej. Z pomocą Pań wychowawczyń przedszkolaki z grupy RYBKI i DELFINKI nauczyły się i zaśpiewały piosenkę pt. "Co to jest miłość...?". Dla podkreślenia swoich emocji, podczas śpiewu, dzieci były ubrane na czerwono, na głowach miały opaski z serduszkami, a w trakcie refrenu piosenki machały serduszkami.

Link do prezentacji: https://youtu.be/vyUPn326QDc

Piosenka została nagrana na płytę i przekazana organizatorom projektu. Za udział w projekcie przedszkole otrzymało zestaw książek tematycznych, do wykorzystania w pracy z dziećmi oraz płytę Pani Agaty Świętoń pt. "Emocje".