Z życia przedszkola

Dnia 26 października 2021 r. dzieci z grupy RYBKI wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej w Świdnicy.  Wycieczka rozpoczęła się od spaceru przez park, potem miasto aż do budynku, w którym mieści się Biblioteka.

 

Po zdjęciu ubrań w szatni dzieci powędrowały po wysokich schodach na spotkanie z Panią Kasią. Pani Kasia rozpoczęła spotkanie od chmurki przyjaźni. Dzieci podawały sobie chmurkę, wykonaną z milutkiej waty i mówiły swoje imiona. Następnie dzieci wysłuchały wiersza pt. " Deszczowy konik" oraz opowiadania pt. "Mogę wejść?" o szopie praczu, który szukał schronienia przed deszczem.

Pani Kasia przygotowała też dla dzieci wesołe zabawy z chustą animacyjną. Na chuście umieściła dużą ilość kolorowych piłek. Wspólnie z dziećmi, machając chustą, rozpętała ogromną burzę, w wyniku której, ku radości dzieci, pospadały wszystkie piłki.

W dalszej zabawie dzieci przyklejały kolorowe piłeczki do rozwieszonej taśmy, w taki sposób, że powstały krople deszczu zwisające z chmurek. Póżniej wszystkie dzieci malowały swoje chmurki według wskazówek pani Kasi i bawiły się w zabawach ruchowych.

Na koniec spotkania dzieci udały się do wypożyczalni książek, gdzie oglądały różne książki dla dzieci. 

Przedszkolaki uśmiechnięte i zadowolone podziękowały Pani Kasi za wspaniałe zajęcia i wręczyły upominek.