Z życia przedszkola

Dnia 05 listopada 2021 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek", we wszystkich grupach przedszkolnych, obchodzono "Dzień Postaci z Bajek". Jest to święto wszystkich postaci bajkowych i doskonały czas, aby przypomnnieć je dzieciom. W tym dniu przedszkolaki przebierały się w różne postacie z bajek lub były ubrane w bluzeczki z motywami bajkowymi.

 

W grupie "RYBKI" dzieci rozpoczęły zabawę od piosenki pt. " Podróż do krainy bajek". Następnie zapoznały się z postaciami bajkowymi przedstawionymi na różnych ilustracjach. A potem wykonywały rozmaite bajkowe zadania. Pomagały Kopciuszkowi w posegregowaniu klocków, aby zdobyć przepustkę na bal. Po wykonaniu tego zadania dzieci całą grupą poleciały samolotem do "Krainy Bajek". Zaśpiewały przy tym piosenkę "Witajcie w naszej Bajce". Po drodze nie obyło się bez problemów. Dzieci spotkały Czarownicę Bambarycę, która nie chciała ich wpuścić do Krainy Bajek. Przedszkolaki nie poddały się łatwo wykonały specjalne gazetowe kule, którymi przepędziły czarownicę i dzięki temu mogły pobawić sie na balu. 

Dzieci z grupy "DELFINKI" przeniosły się również do "Zaczarowanej Krainy Bajek", gdzie czekały na nie wspaniałe i wyjątkowe zabawy ruchowe, tańce, zgadki i zadania. Przedszkolaki opowiedziały o swoich ulubionych bohaterach bajkowych oraz zaprezentowały swoje stroje. W tym dniu pojawiły się następujące postacie: Kopciuszek, Myszka Minnie, Batman, Królewna Śnieżka, Spider-Man, Śpiąca Królewna, Elsa, Minionki, Motylek, Lisek, z "Psiego Patrolu" - Chase i Marshall. Podczas zabawy w przedszkolu dzieci podzieliły się na dwie drużyny i rywalizowały ze sobą: odgadywały tytuły bajek na podstawie różnych zagadek; dopasowywały rekwizyty do wybranych postaci; uczstniczyły w zbawach "Zatrute jabłko Królewny Śnieżki" i "Pomagamy Kopciuszkowi". Z uwagą słuchały baśniowej muzyki i wybranych fragmentów z bajek. Na zakończenie wybrały Królową i Króla Balu.

W najstarszej grupie "WIELORYBKI i ZERÓWKA" dzieci rozpoczęły zabawę od prezentacji swoich bajkowych przebrań na specjalnie przygotowanym czerwonym dywanie. Następnie opowiadały w kilku zdaniach o swoich ulubionych bohaterach bajkowych. Nie zabrakło rozmaitych zabaw oraz zadań do wykonania. Dzieci doskonale poradziły sobie w zabawie "Połącz bohatera z jego atrybutem" oraz z układaniem  z puzzli bajkowych obrazków. Dużo radości sprawiły zabawy taneczne przy ulubionych piosenkach. Na balu bawiły się m. in. Myszka Minni, Batman, Elsa i Anna z "Krainy Lodu", Spider-Man, Marshall z "Psiego Patrolu", zła wróżka ze "Śpiącej Królewny". Na zakończenie zabawy, po wcześniejszym wysłuchaniu bajki "Śpiąca Królewna", na jej podstawie, dzieci układały historyjkę obrazkową w/g odpowiedniej kolejności. Oczywiście zadanie wykonały bardzo dobrze.

Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, były otwarte i wesołe. To był dzień pełen wrażeń, który wzbogacił wiedzę i przeżycia dzieci oraz dał możliwość czerpania radości ze wspólnych zabaw z innymi dziećmi. Dał dzieciom wiele radości i pozytywnych emocji.