19 marca 2023 roku w Przedszkolu Niepublicznym "Radosnyy Delfinek" obchodzony był "Dzień Wody". Jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, obchodzone corocznie 22 marca. Celem tego święta jest przypominanie mieszkańcom naszej planety, jak ważna dla zdrowia i życia jest woda.

Zajęcia w przedszkolu rozpoczęły się od omówienia roli wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Zwrócono szczególną uwgę na to, że wielu mieszkańców naszej plnety cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Wskazano na konieczność prowadzenia działań ekologicznych, aby unikać zanieczyszczania wód i mórz na całym świecie. Dzieci zapoznały się z roślinami i zwierzętami żyjącymi w różnych wodach: morzach, rzekach, jeziorach, oceanach. Przedszkolaki na podsumowanie zajęć wykonały morskie prace plastyczne, wykorzystały w tym celu informacje zdobyte w trakcie dnia.