Przedszkole Niepubliczne "Radosny Delfinek" wzięło udział w konkursie czytelniczym "Dzień dobry Pani Mario".

Organizatorzy konkursu to Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy oraz Przedszkole Integracyjne nr 16 "Słoneczko". Celem konkursu było poznanie treści oraz ilustracji książki Marii Konopnickiej "Na jagody".

I etap konkursu odbył się w siedzibie przedszkola w dniu 22 marca 2024 r. w grupie "Wielorybki i Zerówka". Dzieci zostały podzielone na trzy grupy i miały odpowiadać na pytania dotyczące treści i ilustracji konkursowego utworu. 3 osobowe jury wyłoniło zwycięzców spośród wszystkich obecnych w tym dniu dzieci . Dzieci, które zdobyły największą ilość punktów, za poprawne odpowiedzi, reprezentowały przedszkole w II etapie konkursu. Były to starszaki: Antonina Pawłowicz, Stanisław Pawłowicz, Alicja Bolek.

II etap konkursu odbył się w Bibliotece Miejskiej dnia 28 marca 2024 r. Nasze przedszkolaki wykazały się dużą znajomością faktów związanych z książką, odpowiedziały na pytanie dotyczące treści i ilustracji z utworu.Wykonały poprawnie pracę plastyczną, wyklejały różnymi materiałami plastycznymi postać Panny Borówczanki, jednego z bohaterów książki. Dzieci zdobyły 9 punktów na 9 możliwych do zdobycia. W nagrodę otrzymały dyplomy, książeczki, broszki z logo konkursu oraz koszulki z obrazkiem ilustracji z książki. Przedszkolaki obejrzały również wystawę prac plastycznych z ilustracjami z książki "Na jagody".

Gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy dzieciom i wychowawczyniom, Pani Ani i Pani Kasi, za przygotowanie do konkursu.