Dnia 15 kwietnia 2024 r. Przedszkole Niepubliczne "Radosny Delfinek" odwiedziła Pani Barbara Grobelna z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy. W ramach współpracy przeprowadziła zajęcia edukacyjne z dziećmi we wszystkich grupach przedszkolnych. Tematem spotkania była higiena rąk dzieci, jej znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka oraz niektóre choroby, które dotykają dzieci (owsica, wszawica).

Pani Barbara przyniosła ze sobą lampę, która wykazywała stan umytych rączek przez dzieci tj. czy są czyste, czy niedomyte. Dzieci myły rączki specjalnym żelem ze środkiem fluoroscencyjnym, a następnie wkładały rączki do specjalnego pudełka z lampą. Pani Basia mówiła przedszkolakom, czy rączki są właściwie umyte i skąd o tym wie. Pomimo "porządnego" szorowania rączek, przez 30 sekund, okazywało się, że wcale nie były one takie czyste. Pani Basia wyjaśniła i pokazała dzieciom jak prawidłowo należy umyć rączki. Można przy tym dobrze bawić się, śpiewając jedną zwrotkę znanej piosenki "Wlazł kotek na płotek".

To były bardzo interesujące zajęcia edukacyjne. BARDZO DZIĘKUJEMY!