W Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" realizowana jest tematyka "Zawody moich bliskich". Z tej okazji dnia 31 stycznia 2024 Pani Patrycja, mama Jakuba K. wraz z kolegą z pracy Panem Michałem odwiedzili dzieci z grupy DELFINKI. Przybliżyli przedszkolakom pracę konduktora i maszynisty.

Pani Patrycja opowiedziała o pracy konduktora oraz co należy do jej obowiązków. Pokazała dzieiom w jaki sposób sprzedaje i sprawdza bilety oraz jak komunikuje odjazd pociągu. Przybliżyła wszystkim zasady bezpiecznej podróży. Pan Michał, maszynista opowiedział jak prowadzić pociąg, na czym polega praca maszynisty i jakie ma obowiązki. Przedstawił na ilustracjach kabinę maszynisty oraz wyjaśnił do czego służą znajdujące się tam przyciski.

Dzieci podziękowały Pani Patrycji oraz Panu Michałowi za interesujące spotkanie i czas poświęony na rozmowę o pracy zawodowej.